Bezpieczny Nadawca

Bezpieczny Nadawca to nowatorski program Wirtualnej Polski utworzony w celu ochrony użytkowników przed coraz bardziej powszechnym zjawiskiem phishingu.
Użytkownik, otrzymujący maile od partnera programu nie ma żadnych wątpliwości, że wiadomość zawiera prawdziwe dane, a wiarygodność nadawcy jest potwierdzona przez dostawcę poczty, czyli Grupę WP


Co to jest Phishing i kto może zostać partnerem programu Bezpieczny Nadawca?

Phishing oznacza podszywanie się pod godną zaufania instytucję w celu wyłudzenia prywatnych informacji (np. haseł lub numerów kart kredytowych).


Bezpieczny Nadawca to program skierowany do instytucji, które są najbardziej narażone na formy phishingu, czyli podszywania się pod daną firmę. Phishing jest często niezauważalny przez użytkownika - może być to mała zmiana w adresie e-mail lub niespotykana domena. Program zapobiega takiemu działaniu, weryfikując maile wysyłane bezpośrednio z domen zgłoszonych przez Partnera.


Jak wyglądają wiadomości od Bezpiecznego Nadawcy?

Wiadomości przesyłane do użytkownika przez partnera programu są opatrzone specjalną ikoną przy widoku wiadomości, które wyróżniają list spośród innych. Dzięki takiemu oznakowaniu odbiorca ma pewność, że wiadomość została wysłana z wiarygodnego źródła. Co ważne - Wirtualna Polska gwarantuje wiarygodność adresu nadawcy.


Jak przystąpić do programu Bezpieczny nadawca?

Aby zostać partnerem programu wystarczy podpisać wzajemne porozumienie oraz zapoznać się z regulaminem. Przystąpienie do programu jest bezpłatne.

Zapoznaj się z dokumentami:
- opis akcji.
- regulamin programu.
- porozumienie.Przystępując do programu partner otrzymuje szereg korzyści:

 • Zwiększone Zaufanie
 • Użytkownik Poczty WP i o2, a zarazem klient Partnera, ufa Partnerowi, wiedząc, że ten dba o ochronę jego danych i poufnych informacji na wyższym poziomie.

 • Mocniejszy Wizerunek
 • Partner, inwestując w dodatkowe zabezpieczenia maili z danymi wrażliwymi, jest w oczach użytkownika postrzegany jako instytucja bardziej rzetelna i wiarygodna, która sama przeciwdziała nadużyciom ze strony nieuczciwych nadawców.

 • Dodatkowa ochrona
 • Partner, decydując się na przystąpienie do programu, otrzymuje od Grupy WP pełną ochronę i potwierdzenie nienaruszalności maili.

 • Elitarność
 • Program Bezpieczny Nadawca został stworzony specjalnie dla instytucji, których wiarygodność i rzetelność jest kluczową sprawą w funkcjonowaniu. Dzięki programowi, w wyraźny sposób oznaczając maile od zaufanego nadawcy, skutecznie przeciwdziałamy próbom podszycia się pod instytucję z założenia godną zaufania.


  Jak to działa?

  Do poprawnego funkcjonowania usługi Bezpieczny Nadawca niezbędne jest uruchomienie dwóch mechanizmów po stronie Partnera.
  1. DKIM - czyli kryptograficzne podpisywanie wszystkich wychodzących wiadomości
  2. SPF - określenie z których adresów IP mają prawo być wysyłane wiadomości w Państwa imieniu (należy tę informację umieścić w rekordzie TXT domeny, zgodnie ze specyfikacją)


  Z przyjemnością odpowiemy na pytania dotyczące funkcjonowania programu Bezpieczny Nadawca.
  Wszystkie zapytania prosimy kierować na adres: BN@grupawp.pl


  GWP może odmówić Nadawcy korzystania z Programu Bezpieczny Nadawca, jeśli jest to uzasadnione względami bezpieczeństwa, w szczególności możliwością wystąpienia zakłóceń lub/i przerw lub/i niewłaściwego funkcjonowania systemów teleinformatycznych GWP; w sytuacji, gdy Użytkownik nie spełnia warunków technicznych lub/i organizacyjnych niezbędnych do korzystania z Programu Bezpieczny Nadawca.pakiety pocztowe zgłoś problem z pocztą zapomniałem hasła